گرده گل اصل چاشنی غذای آشپزان معروف ترکی

گرده پودری است که توسط اندام‌های جنسی نر گیاهان دانه تولید می‌شود که حاوی میکروگامتوفیت‌ها است که به نوبه خود گامت‌های نر را تولید می‌کنند.

گرده گل اصل دارای پوشش سختی است که از سلول‌های اسپرم در حین حرکت به اندام‌های جنسی زنانه محافظت می‌کند تا لقاح را انجام دهد.

گرده افشانی
برای بارور کردن مادگی گل ماده باید گرده ها را حمل کرد حشرات از جمله زنبورها ناقلان بسیار خوبی هستند.

برای اطمینان از نتاج گیاه، باید تا حد امکان برای علوفه گران قابل مشاهده باشد و برخی از آنها با رنگ های بسیار برجسته آراسته شده اند، برخی دیگر از طریق فرمون ها برای جذب زنبورها بو منتشر می کنند، برخی تاکتیک های بسیار مورد توجه را توسعه می دهند.

این مورد مریم گلی است که شهد خود را در انتهای گل خود قرار می دهد و حشرات را مجبور می کند تا برچه هایی را که به پشت آنها می چسبد لمس کنند.
گرده در اطراف پاهای علوفه گیر جمع می شود که یک توپ را تشکیل می دهد هر توپ حاوی هزاران دانه گرده است و آنها برای تهیه عسل ضروری هستند.

گرده گل اصل

فضایل گرده
گرده گل نیز مانند عسل برای سلامتی مفید است گرده غني از مواد مغذي، فوايد زيادي را در خود دارد و می توان از آن به عنوان مکمل غذایی یا به عنوان خواص دارویی استفاده کرد در واقع، حاوی مواد محرک سیستم ایمنی است که تقویت سیستم ایمنی را ممکن می سازد.

همچنین برای این فواید بر روی سیستم گوارشی از طریق تنظیم ترانزیت روده و همچنین با ترویج جذب ریزمغذی های ضروری برای بدن و کمک به دومی برای دفع سموم استفاده می شود همچنین نشاط آور و محرک برای سیستم عصبی و توده عضلانی است بدون اینکه اثرات انرژی زا و ضد استرس خود را فراموش کند.
مطالعات نشان داده است که این ماده غذایی می تواند گرگرفتگی در دوران یائسگی و التهاب پروستات را کاهش دهد.

گرده گل باعث ایجاد آلرژی می شود بنابراین اگر به آن حساس هستید مصرف آن توصیه نمی شود و البته، برای آماتورها، می توانید گرده گل را در فروشگاه ما پیدا کنید.