آموزش ساخت میز با لنت ترمز پارس 206 در یک دقیقه

لنت ترمز: چه زمانی لنت ترمز را تعویض کنیم؟
به طور کلی توصیه می شود بسته به کاربری خود هر 10000 کیلومتر تا 30000 کیلومتر لنت ترمز خودروی خود را تعویض کنید و در شهر، ترمزها فشار بیشتری دارند و بنابراین لنت ها سریعتر فرسوده می شوند.

توجه: بدیهی است که برای بررسی وضعیت دیسک های ترمز، استفاده از تعویض لنت ها ضروری است و در صورت ترک خوردگی، تاب برداشتن و یا رسیدن به حداقل ضخامت سایش باید اینها را تغییر داد.

با این حال، اگر در مورد وضعیتلنت ترمز پارس 206 خود شک دارید و این اطلاعات روی داشبورد خودرو شما دیده نمی شود، بدانید که ارزیابی وضعیت فرسودگی آنها آسان است و تنها کاری که باید انجام دهید این است که کمی توجه کنید و چندین علامت به شما هشدار می دهد بنابراین در اینجا چند سرنخ وجود دارد:

لنت ترمز

صداهای نسبتاً جیر جیر می شنوید.
ترمز کمتر موثر است.
هنگام رانندگی لرزش را احساس می کنید.
سطح پایین روغن ترمز همچنین می تواند نشان دهنده وضعیت سایش پیشرفته احتمالی لنت ها باشد.
می‌توانید ضخامت لنت‌های ترمز (حداقل ۲ میلی‌متر) را اندازه‌گیری کنید یا برای کسانی که نشانگر سایش دارند، به آن مراجعه کنید.

توجه داشته باشید که ابتدا چرخ باید برداشته شود.

چگونه لنت ترمز خود را انتخاب کنیم؟
صرفه جویی در هزینه لنت ترمز می تواند برای ایمنی شما خطرناک باشد، بنابراین توصیه نمی شود که اولین قیمت ها را انتخاب کنید.

بهتر است مدل های برندی را انتخاب کنید که با ماشین شما و دیسک های مجهز به آن سازگار باشد. برای انجام این کار، بررسی کنید:

سال وسیله نقلیه؛
آیا سیستم ABS وجود دارد یا خیر.
قطر دیسک ها و درام ها؛
اگر ماشین شما مجهز به دیسک های تهویه شونده است.
مارک قطعات نصب شده روی ماشین
به طور کلی، اگر تجهیزات مناسبی در خانه ندارید، بهتر است لنت ترمز خود را توسط یک متخصص تعویض کنید که می تواند مشاوره خوبی ارائه دهد و از فرصت برای تنظیم سطح روغن ترمز استفاده کند.